Ja sam Danijela Tadić, magistra pedagogije i educirana sam u području geštalt psihoterapije pri Centru IGW Zagreb. Oduvijek me privlačila ideja kako pomoći drugima i bolje se međusobno razumjeti. Na taj put krećem upisujući studij pedagogije. Profesionalnu karijeru započinjem radom u osnovnoj školi te u sustavu obrazovanja ostajem duži period. Dodatno sam se educirala u području profesionalnog usmjeravanja i savjetovanja u razvoju karijere te sam završila program stručnog usavršavanja vezano uz upravljanje ljudskim resursima. S Gestaltom sam se susrela kad sam imala 25 godina. Moja terapeutica me primila za ruku i povela na jedno nevjerojatno putovanje. Pružajući mi podršku često me je poticala da „bacim“ drugi pogled na stvari. Gestalt i ja družili smo se tijekom svih ovih godina na različite načine.
Tijekom trogodišnjeg osobnog iskustva partnerske terapije prema Imago principima javila mi se želja za potpunijim upoznavanjem sebe te upisujem edukaciju za Gestalt psihoterapeuta pri Centru IGW Zagreb. Prije nepune dvije godine odlučila sam da se u potpunosti želim posvetiti savjetodavnom radu s klijentima te sam otvorila privatnu praksu. Svoje daljnje stručno usavršavanje planiram u smjeru partnerske terapije prema Imago principima.
Kao vanjski suradnik u pružanju savjetodavnih usluga surađujem s Centrom za poremećaje hranjenja BEA. Kontinuirano se dodatno educiram i usavršavavam te sam uključena u superviziju psihoterapijskog rada s ciljem što kvalitetnijeg rada s klijentima. Pridruženi sam član Društva gestalt i integrativnih psihoterapeuta Hrvatske (DGIPH).
Radeći ovaj posao ostvarila sam svoj davni san o tome što želim biti i što želim raditi. Privatno sam supruga i majka jednog dječaka i jedne djevojčice. Životni prostor dijelimo s jednom predivnom sivom macom.
Gestalt terapija je humanistički i iskustveni pristup psihoterapiji koji se fokusira na sadašnji trenutak i naglašava osobnu odgovornost, samosvijest i integraciju uma, tijela i emocija. Središnji dio gestalt psihoterapije je pojam “gestalt”, koji se odnosi na cjelokupnu ili kompletnu sliku, što znači da osobu promatramo kao cjelinu. Terapeut potiče klijenta da istraži svoje misli, osjećaje i ponašanja u kontekstu svog neposrednog iskustva, umjesto da se oslanja isključivo na prošle događaje ili buduća očekivanja. Usredotočujući se na sadašnjost, na ovdje i sada, gestalt terapija ima za cilj pomoći klijentu da stekne uvid u svoje obrasce ponašanja i odnosa prema drugima i svijetu oko sebe.
Jedna od ključnih tehnika u gestalt terapiji je korištenje eksperimenata i vježbi za olakšavanje svjesnosti i samootkrivanja. Kroz dijaloge, igranje uloga i druge interaktivne metode, klijenta se potiče da postane svjesniji svojih emocija, tjelesnih osjeta i neverbalnih znakova. Upravo ta povećana samosvijest može dovesti do dubljeg razumijevanja nečijih temeljnih potreba, sukoba i neriješenih pitanja.
Drugi važan aspekt gestalt terapije je naglasak na osobnoj odgovornosti. Klijenta se potiče da preuzme odgovornost nad svojim mislima, osjećajima i postupcima, prepoznajući da ima moć donošenja odluka i stvaranja promjena u svom životu. Ovaj osnažujući pristup potiče samoprihvaćanje, samoizražavanje i osobni rast.
Gestalt terapeuti također obraćaju pozornost na dinamiku odnosa između terapeuta i klijenta. Terapeutski odnos služi kao mikrokozmos klijentovih interakcija u vanjskom svijetu, pružajući prilike za istraživanje, eksperimentiranje i iscjeljivanje. Terapeut je u ulozi suputnika te na taj način podržava klijentov proces samootkrivanja.
Gestalt psihoterapija nudi holistički i integrativni pristup osobnoj transformaciji i psihološkoj dobrobiti. Promicanjem samosvijesti, odgovornosti i autentičnog izražavanja, ovaj terapijski pravac može pomoći pojedincima da razviju zdravije odnose, riješe sukobe i žive ispunjenijim životom.
40€
60 minuta
60€
90 minuta
Savjetovanje je moguće dogovoriti u živo ili u online okruženju putem Skypea, Google Meeta ili Zooma.
Radno vrijeme prema dogovoru.
Aktivni sam volonter u Centru za poremećaje hranjenja BEA, gdje pružam besplatnu psihološku podršku osobama s poremećajima prehrane. Više o Centru BEA na linku https://www.centarbea.hr
Surađujem s udrugom Centar za razvoj vrijednosti u aktivnosti „Psihosocijalno savjetovanje dostupno svima“ gdje također volontiram. O udruzi i samom projektu više na linku https://centarvrijednost.com.hr